GELİNLİK STİLLERİ

 

Bir gelin olarak gelinliğinizin siz simgelemesini, zevkinizi ve tarzınızı vurgulamasını istersiniz. Hayatınızın en heyecan verici seçiminde gelinliğiniz titizlikle seçilmelidir. Neredeyse tüm gelinlik modelleri beş temel stilden ortaya çıkarılmaktadır. Balo Gelinlik (Ball Gown), Prenses Gelinlik (ALine, Princess Gown), Kılıf Gelinlik (Sheath Gown), Kraliyet Gelinlik (Empire Gown), Denizkızı Gelinlik (Mermaid Gown). Sizin vücut yapınıza göre bu modellerin belirgin avantajları ve dezavantajları vardır. Gelinlik seçiminde ilk karar vermeniz gereken hangi stilin sizi en güzel göstereceğini belirlemektir.

 

Balo GelinlikBALO GELİNLİK

 

Balo Gelinliği stiller arasında en romatik tarzda olanıdır. Özelliği dar bir bel ve hacimli bir etektir. Gelinliğin korsesi ve eteği tam boydur. Kullanılan kumaşa göre etek çok hafif yada ağır olabilir. Bu stili tercih edecek gelinlerin ince bir bele sahip olmaları gerekmektedir. Orta boylu ve kum saati tipinde olan gelinler için çok uygun bir modeldir. Kabarık etek dolgun yada zayıf bacakları saklayacaktır.

Kraliyet GelinlikKRALİYET GELİNLİK

 

En belirgin özelliği, yüksek belli bir yapıda olmasıdır. Yükseltilmiş bel uzun bir hat ortaya çıkartır. Etek bölümü dar kesimli olabildiği gibi prenses modeli kadar hacimli de olabilir. Küçük göğüslü ve kalın bir bele sahip gelinler için çok uygun bir stildir. Minyon tipli gelinler için de iyi bir seçimdir. Uzun kollu tasarlanarak klasik ve resmi bir hava verilebilir. Straplez de güzel sonuçlar vermektedir.

Prenses GelinlikPRENSES GELİNLİK

 

Adı “A” harfine benzeyen üçgen yapısından gelir. Bu üçgen yapı belden dar bir korse ile başlar ve etek uçlarına kadar devam eder. Her tür kumaş kullanılabilir ve çok farklı şekillerde tasarlanabilir, straplez veya birçok farklı yaka uygulanabilir. Hemen hemen tüm vücut tiplerine uyan bu model minyon tipliler dahil birçok gelin adayı için uygun bir modeldir.

Denizkızı GelinlikDENİZKIZI GELİNLİK

 

Vücudu saran şekli dizden yada dizin hemen altından genişler. Vücut hatlarınızı belirgin olarak ortaya çıkarır. Uzun boylular ve kum saati tipinde olanlar için uygun bir modeldir. Armut tipinde, minyon tipli veya kalın bir bele sahip gelinlere önerilmez.

Kılıf GelinlikKILIF GELİNLİK

 

Vücüt hatlarını ortaya çıkaran bir yapıda olması bu gelinlik stilini en seksi gelinlik stili yapmaktadır. Eğer kıvrımlarınızın gözükmesinden rahatsız olmuyorsanız bu modeli düşünebilirsiniz. Vücudu saran profil pile, pens ve dikiş izleri ile ustaca tasarlanır. Farklı kumaş ve drapeler ile çok farklı tasarımlar ortaya çıkartılabilir. Zayıf ve uzun boylular için mükemmel bir stildir. Uzun boylu gelinleri daha narin, minyon bir havaya sokar. Geniş basenli ve dar omuzlu gelinler bu modelden uzak durmalıdır. Geniş omuzlu adaylar için uygun bir modeldir.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!